Řecký večer - Pame na fame

14. prosince 2015 v 8:36 | Sába |  Yummy MIX

Tento páteční večer se nesl v duchu Řecka, jelikož přítelův kamarád je velkým fanouškem řecké kuchyně, tak jsme měli možnost se zúčastnit tohoto degustačního menu, které bylo plné zajímavých chutí od guláše vonícím po skořici až po taštičky plněné pomerančem .-)
Hostitel si dal s jídly velkou práci a podával jeden předkrm za druhým .-)


Na předkrmech mě nejvíce oslovilo tzaziky - miluju chuť česneku .-) pak Imam baildi, kde byla výborná osmahlá cibulka a naopak chyběly mi u jídel výrazné chutě a troška soli, ale jelikož nemám zdání, jak pokrmy mají chutnat, tak vše soudím jen podle svých chuťových pohárků .-)


U Manitaria skorgata měl být asi česnek, ale nějak jsem se ho nedopátrala, ale nemůžu říct, že by mi nechutnalo. Melitzanes tiganites bylo výborné, jediné, co bych mu vytkla, bylo dost oleje .-)


Podle výrazu hostitele je vidět úleva a spokojenost, že lidem chutná, já už bych asi omdlela .-)


Hlavní chody večera byly zajimavé, nejvíc jsem se těšila na Kotopulo lemoni - kuře na citrónu, které jsem si nakonec i přidala. Bylo moc dobré, zajímavě kořeněné, akurát citrón jsem necítila.


Gulášek ze šesti se v řecku nejí, ale zato mají výborný Stifádo se skořic ía cibulkama, ten jsem si taky přidala uf .-). Byl supr, jediné co mu vytknout, možná déle dusit cibulky, aby nebyly tak na skus .-)
No a posledním hlavním chodem byl Soutzoukakia podávaný s vařeným orzem, na mě byl pokrm kyselejší, ale příteli moc chutnal .-)


No a zlatá tečka večera bylo těstíčko plněné pomerančem, které nám chutnalo, řecký jogurt byl také výborný , ale ne dobrá volba k pivu .-) a koblížky byly na mě tužší .-). Takže podtrženo sečteno smekám. Navařit a pohostit čtyřicet hostů není žadná legrace a hostitel se toho výborně ujal .-).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama