Jednoduše a lépe .-)

2. února 2016 v 9:54 | Sába |  Yummy MIX

Už to nemůžu vydržet a proto to hodím aspoň sem.
Pokud to někomu něco dá, je to už na vás .-)
Mám pocit, že v Čechách jsou dva tábory lidí, jedni, co se zajímají o to, co jí a pak lidi, co jim je to jedno. O jiných skupinách (vegetariani, row a různých dalších) psát nebudu protože je jich hromada.
Je fakt, že dneska je toho přehršel, až člověk neví, co jíst, ale také je fakt, že pokud použije zdravej selskej rozum, tak ten mu řekne, co je dobré a co ne. No a proč to tu píšu: hlavně proto, že ať koukám na jakékoliv recepty, po celém českém netu, hlavně na fb, kde se lidé chlubí a předbíhají, kdo lépe uvaří, se používají samé náhražky chutí. Např.: kečup, vegety, podravky, kostky, tavené sýry, a podobně.
A lidem, kteří v podstatě radí těm, co vůbec nevaří, ukazují, jak na to nesprávně.
Největší problém, co vidím, mi příde, že lidé ani neznají chuťově, jak to má chutnat a jsou na tyto chutě navyklí a pak jim třeba v polévce schází. Podle mě by bylo dobré naučit lidi jak nahrazovat tato dochucovadla a nevhodné suroviny a ne se tak zabývat tim ostatním. Když je problém v základu, na co se budete učit těžké formy přípravy jídel. V jednoduchosti je krása a to platí i u jídla a každá surovina je specifická svou chutí. Proto je nejlepší je používat co nejčerstvější.
A ať mi nikdo neříká, že je to o penězích nebo o čase, pokud chce někdo vařit zdravěji, o tomto to vůbec není.
Tímhle článkém chci hlavně pobídnout lidi, ať těm, co to neumí a jsou navyklí na tyto chutě pomůžou a naučí je, jak nahradit chuť

Magi - Libečkem
Kostku - Vývarem
Kečup - rajčatovým protlakem
Tavený sýr - kvalitním sýrem
Grilovací směs - svým kořením, bylinkama
Ztužený tuk - máslem
(Pokud vás něco napadne, napište do komentářů, třeba to někomu pomůže.-)


Důležité je se držet základních receptů, neexperimentovat tak, že ze základu uděláte v podstatě něco jiného.
Používejte čerstvé bylinky, různé koření, koření není jen pět druhů. Míchejte si vlastní kořenící směsi. V Čechách by bez grilovací směsi pomalu někdo neupekl ani kuře. Pak vše chutná stejně a je to plné solí. Koukněte se na internet, kolik je druhů třeba solí, do polévek je dobré lahůdkové droždí a nezabíjejte chuti surovin něčím jiným, vyzdvihujte základní chuť.
A hlavně se o to zajímejte, pokud tedy chcete někam dávat své zkušenosti s vařením a ovlivňovat tak stravování ostatních .-)


Nejspíš těchto pár vět hodně lidí možná i naštve, ale proto jsem to nepsala, žádný učený z nebe nespadl a když to aspoň jednomu člověku něco dá a vyzkouší vařit jinak, tak to pak za to stálo .-)


Na závěr už jen malý příklad. Když budete mít krásný čerstvý pomeranč, vymačkáte si ho na džus a nebude ho dostatek, tak ho přece nenaředíte koupeným džusem a neosladíte cukrem?
Hezký den a hodně chutných dobrot Vám přeju .-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondra Ondra | Web | 3. února 2016 v 8:36 | Reagovat

Velmi důležitá myšlenka. Hdně souvisí s celým pojetím současnosti. Lidi už mají v informacích takovej maglajz, že úplně zapomněli jít od základu. Včetně vaření a používání surovin.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama