Yummy MIX

Oblíbené POTRAVINOVÉ NEŘESTI v Čechách

23. ledna 2018 v 12:31 | Sába

Námět na tenhle článek mě napadl při sledování různých diskuzí, komentářů a podobně na internetu. Neustále narážím na případy, kdy lidé buď upravují tepelně potraviny, které se ani upravovat nemají, dochucují polotovary, vaří několik jídel dokola i přesto, že dnešní sortiment surovin je opravdu pestrý, špatně skladují jídlo, vyhazují přebytečné množství jídla a ulehčují si vše kupovaným hotovým jídlem. Proto chci poukázat na pár věcí a napsat i pár nápadů, jak to změnit. Pokud se najde aspoň jeden člověk, který z toho něco bude mít, považuju to za úspěch .-).


SŮL

Sůl máme zřejmě ve velké oblibě, o tom, jak se vyskytuje ve většině polotovarů nadměrně, jen aby vám to chutnalo a nemuselo se dochucovat drahým kořením, vám psát nebudu, chci jen poukázat, že není jen klasická sůl za 5,-kč, co najdete v každém obchodě. Jsou i zdravé soli, od černé přes růžovou, až po himalájskou. Kupte si aspoň jednu, a pokud vám přijde drahá, není problém jí použít jen do některých jídel. Nemusíte jí přece sypat do vody na těstoviny .-).

konec roku 2017

12. ledna 2018 v 7:29 | Sába

Letos byl konec roku opět plný dobrot. Jako každý rok, když si říkám, že už opravdu nebudu péct cukroví, jsem to nevydržela a trochu toho napekla, ale pojala jsem to jinou formou: udělala jsem přátelům a známým balíčky plněné cukrovím, oříškama a goji.

Sapa Praha

27. dubna 2017 v 11:07 | Sába

Návštěva Pražské SapyCelkem zklamání. O tom, jak to tam nelahodí oku, nic neni útulné, zvelebené, nikde nejsou ceny, a u každého druhého obchodníka je arogance hlavní prioritou, psát nebudu, ale jídlo nás taky moc nenadchlo. Jako první jsme si řekli, že si dáme bagetu banh mi

DOBŘANSKÁ zmrzlina

28. března 2017 v 11:51 | Sába

po roce zase Vánoce

28. února 2017 v 9:54 | Sába

American Depo Street Food Market

10. května 2016 v 11:05 | Sába

Záměrně jsem v na sobotu nedělala oběd a udělala jsem dobře, nejen že hamburgery neměly chybu, ale i jsme se jich najedli .-).
Počasí se taky vydařilo a i přesto, že jsme přišli až kolem oběda, tak to nebyla hlava na hlavě, je škoda, že se zase skoro nedalo kde sednout, no a ty ceny, taky žádná sláva. Ale je fakt, že za tento skvostný hamburger bych dala pomalu i milion .-).

Týdenní prasárničky, sladké, mlsání k hokeji a sem tam něco zdravého .-)

9. května 2016 v 10:20 | Sába

Játrová paštika s kuřecím vývarem, masem, růžovým pepřem, medvědím česnekem a švestkama se nechci chlubit, ale byla eňoňuňo .-)
Zpestřila nám i výhru nad Lotyšema u hokeje na jednohubkách .-).

Polévkový festival 2016

25. dubna 2016 v 17:02 | Sába

Na letošnim polévkovém festivalu nám počasí přálo i přes apríl .-).
Povedlo se ochutnat několik výborných polévek, někdo překvapil, někdo zase zklamal. Jediné, co nás nenadchlo, byly ceny polévek a opět malá možnost si polévku sníst někde u stolu.

Co pár týdnů dalo .-)

18. dubna 2016 v 11:29 | Sába

Jak je vidět, tak je u nás mlsná celá rodina i náš miláček, kocourek Evženek .-)
Měla jsem asi měsíc uplný okno, co se týká nápadů, bylo to vaření samé klasiky, jen sem tam malý nápad tu byl, a i tak byl na nic, protože jsem našla práci a nebylo moc kdy vařit, jen zajeté věci .-)
Ale teď to vypadá, že se mi vrací osvícení v nápadech na jídlo a v té práci asi taky dlouho nebudu .-). Tak tu možná ještě sem tam něco vymyslím .-).
No a tady už nějaké ty fotky, co jsem pořídila v době útlumu .-).
Omeleta jako rychlý oběd je supr .-), no a hemenex nemá pomalu cenu ani komentovat, jen tu úžasnou šunku od Vamila, protože ta je fakt strašně dobrá .-).

DEPO Street food festival 2016

21. února 2016 v 11:21 | Sába

Vyrazili jsme na druhý street food festival v depu a moc se těšili na Dirty Dog food truck, který opět nezklamal a i
přesto, že neměli pastrami, tak jejich
Shrimp Po' Boy: grilované krevety v kajunském stylu s omáčkou remoulade, salátem, rajčaty a cibulí .-)

TABULKA potravin dle sezóny

17. února 2016 v 12:16 | Sába

Jde to na nás ze všech stran: jezte tohle, tohle nejeste, stravujte se pouze sezónně, jezte pouze potraviny vypěstované v našem pásmu. Nejezte moc masa, pijte moc vody, ale ne příliš. Jak na to koukám, asi by se z toho jeden zbláznil. Přijde mi to jako s dietama. Od dělené stravy až po krevní skupiny, pokud člověk nebude jíst pestře, rozumně a hlavně nezmění zlozvyky v životním stylu, tak se nezmění nic, maximálně na chvilku zhubne a zase se to vrátí, ale o tom jsem psát nechtěla. Ráda bych tu rozvinula téma sezónní potravina a snažila jsme se po celém internetu najít aspoň na každý měsíc v roce, co by se mělo podle sezóny konzumovat a věřte, že nic takového prostě není.

Jednoduše a lépe .-)

2. února 2016 v 9:54 | Sába

Už to nemůžu vydržet a proto to hodím aspoň sem.
Pokud to někomu něco dá, je to už na vás .-)
Mám pocit, že v Čechách jsou dva tábory lidí, jedni, co se zajímají o to, co jí a pak lidi, co jim je to jedno. O jiných skupinách (vegetariani, row a různých dalších) psát nebudu protože je jich hromada.
Je fakt, že dneska je toho přehršel, až člověk neví, co jíst, ale také je fakt, že pokud použije zdravej selskej rozum, tak ten mu řekne, co je dobré a co ne. No a proč to tu píšu: hlavně proto, že ať koukám na jakékoliv recepty, po celém českém netu, hlavně na fb, kde se lidé chlubí a předbíhají, kdo lépe uvaří, se používají samé náhražky chutí. Např.: kečup, vegety, podravky, kostky, tavené sýry, a podobně.
A lidem, kteří v podstatě radí těm, co vůbec nevaří, ukazují, jak na to nesprávně.
Největší problém, co vidím, mi příde, že lidé ani neznají chuťově, jak to má chutnat a jsou na tyto chutě navyklí a pak jim třeba v polévce schází. Podle mě by bylo dobré naučit lidi jak nahrazovat tato dochucovadla a nevhodné suroviny a ne se tak zabývat tim ostatním. Když je problém v základu, na co se budete učit těžké formy přípravy jídel. V jednoduchosti je krása a to platí i u jídla a každá surovina je specifická svou chutí. Proto je nejlepší je používat co nejčerstvější.
A ať mi nikdo neříká, že je to o penězích nebo o čase, pokud chce někdo vařit zdravěji, o tomto to vůbec není.
Tímhle článkém chci hlavně pobídnout lidi, ať těm, co to neumí a jsou navyklí na tyto chutě pomůžou a naučí je, jak nahradit chuť

Magi - Libečkem
Kostku - Vývarem
Kečup - rajčatovým protlakem
Tavený sýr - kvalitním sýrem
Grilovací směs - svým kořením, bylinkama
Ztužený tuk - máslem
(Pokud vás něco napadne, napište do komentářů, třeba to někomu pomůže.-)

po pár týdnech .-)

26. ledna 2016 v 11:31 | Sába

Tak už bude pomalu únor, letí to a já jsem poslední dobou bez nápadu, tak jedu klasiku .-). Proto je tu tak mrtvo, tak mě snad teď trochu osvítilo, díky mému milovanému muži, který mi přinesl včera mé oblíbené červené pomeranče .-). Těšila jsem se na ně celý rok .-).

přelom roku .-)

11. ledna 2016 v 11:09 | Sába

Když na Nový rok přijela mamča, musela jsem upéct její oblíbený pastýřský koláč, no a na Silvestra jsme se cpali výpečkama a jelikož se už za ten kupovaný knedlík fakt stydím, tak tu prohlašuju, že se letos naučím kynutý knedlík. Ha, to bude masakr .-) Někdo si dává předsevzetí, já slib, že se ho naučím :D, za každou radu jsem vděčná i recept .-)

Vánoční mlsání a vše kolem jídla .-)

30. prosince 2015 v 9:12 | Sába

No co jiného se může jíst ve velkém než chlebíčky s domácím bramborovým salátem .-). Ten náš děláme takto : http://yummyummy.blog.cz/1509/bramborovy-salat

Řecký večer - Pame na fame

14. prosince 2015 v 8:36 | Sába

Tento páteční večer se nesl v duchu Řecka, jelikož přítelův kamarád je velkým fanouškem řecké kuchyně, tak jsme měli možnost se zúčastnit tohoto degustačního menu, které bylo plné zajímavých chutí od guláše vonícím po skořici až po taštičky plněné pomerančem .-)

Předvánoční klid .-)

14. prosince 2015 v 8:25 | Sába

Tak tyhle oplatky mi udělaly opravdu radost. Je to vzpomínka na dětství, vždy o Štědrém dnu se jedly u babičky na Slovensku s medem a kouskama česneku, aby byl celý rok člověk zdravý a a tak se těším na letošní Štědrý den, až si je po dlouhé době dám .-). Jinak ježíšek u nás ještě nebyl, ale dárky se k nám už nějaké dostaly - mamče díky za supr formu na dorty, asi se to sladké už budu muset naučit a Irče díky za fíky .-)

dvoutýdenní žranice .-)

1. prosince 2015 v 13:51 | Sába


To se zase hodovalo .-) Rajská omáčka z veverky, normálně ji miluju s těstovinama, ale chytla mě chuť na knedlík .-)

zase po nějakém tom týdnu .-)

10. listopadu 2015 v 11:55 | Sába

Tak pár foteček dobrot, u kterých není třeba psát recept, nebo jsou koupené a nebo jsem je nevařila já .-). První fotka je slaný středomořský koláč, který miluju, a který jsem dostala k svátku od přítele mami a udělal mi velkou radost .-)
No a když už se slavilo i přitele narozky, tak se to muselo zapít něčím výborným a pořádně :P. Naše oblíbená pšenice .-).


Po bábovce se zaprášilo .-)


Pastýřský koláč nás furt neomrzel .-)


Od mého úžasného muže můj oblíbený pražský koláč z hořovické pekárny .-). Je to poklad .-)


Tady už rychlokoláč v nové formě - celozrnné rozválené listové těsto s nastrouhanýma jablíčkama se skořicí, hnědým cukrem a máslem :P


Na odlehčení svačinka - kefír s lněným semínkem .-)


No a tady už náš dnešní oslavenec Evženek .-)

DEPO Street food festival 2015

29. října 2015 v 10:26 | Sába

Sváteční akce Street food festival v Plzni se vydařila, povedlo se nám tam dorazit kolem desáté a to byla asi nej výhra, fronta u vstupu ještě ušla a fronty u jídel skoro žádné, takže bylo na co koukat, co fotit i co ochutnávat .-)


Hned u vchodu zavoněl šašlik na grilu, kterému jsme odolali, u holek ze Supa Supa už se nám odolat nezadařilo, moc krásný dýňový páj jsem neměla, ale


vyhrála to maďarská gulášová polévka, která za 40,- nebyla špatná na chuť, jen málo teplá a málo výrazná .-)


U tohodle stánku nás zaujaly krokety, cena taky, ale po ochutnání následovalo pro mě zklamání.


Osmažená hmota, která byla lehce cítit po rybě, ale ostatním chutnala .-)


Vychytávka na mytí rukou byla šikovná .-)


A tady už jsme v hale plné krásných vůní :P


Hned u vchodu byla restaurace Amorvíno a já jí hodně tleskám .-)


Mleté maso v rajské omáčce nemělo chybu, výborně dochucené a chleba, i když byl dopejkaný, byl supr.


Bylo se čím kochat, ale vše se ochutnat nedalo .-)


Samé lákavé dobroty, nejen na oko .-)


A tady jsme opět neodolali a chtěli jsme si dát belgické hranolky s různýma dipama u Bistro Kantýna.


Všem to šlo krásně od ruky, holky byly milé, dip jeden hezčí než druhý .-)


Smažilo se na dvakrát a ze speciálních brambor, ale


i přesto mě nedostaly, nebyly vůbec křupavé, měli jsme k nim kečum a chorizo dip.Kečup na mě moc skořicový, ale chorízo dip supr, užasný, bomba .-)


Mega pánev .-)


A tady máme už Milanovy dobroty, na jeho burizony v karamelu rádi zajdem na farmařský, ale placky


z brynzy, cibule a slaniny neměly chybu .-)


A tady už pro mnohé labužnícký zážitek .-) já nejsem zrovna příznivcem jater, tak jsem kachní paštiku a terinu neocenila, nebyla špatná, na mě dost hořké.


Z krásných chlebíčků se dělaly topinky .-)


Topinky s Květuščiným pestem za 30,-. Topinky jsme neochutnali, jinak Květuščino pesto známe a je dobré .-)


Jedna vtipná fotečka .-)


Tak bohužel tento sud gril byl moc horký, chtěli jsme ho nenápadně přenést domů a nepovedlo se :-/. Grilovaná žebra voněla po celém Depu .-)


No a tady už máme kluky z food trucku, ty když někde potkáte, tak si u nich hlavně něco dejte, stojí to opravdu za to
.-) https://www.facebook.com/dirtydogfoodtruck/?fref=ts


Slintám nad krájením Pastrami, už se nemůžu dočkat, až ochutnám Reuben .-)


Tadá, tady je v plné kráse a chuti. Bacha moc žravé .-) O téhle dobrotě jsem už párkrát četla u Cuketky na blogu, je fakt, že v Americe jsem ho neměla, nemám s čím porovnat, ale i tak je to strašně dobrý .-) Křupavý chleba s dresingem tisíc ostrovů, kysané zelí, sýrem gouda a masíčkem Pastrami :P víc zde: http://www.cuketka.cz/?p=12634


Akce se vydařila, něco na můj vkus bylo dost korun za tak málo muziky, spíš bych čekala propagaci než klasický prodej, ale i tak jsme ochutnali něco nového, něco užasného a hlavně přišli včas. Těšíme se na příští rok, pokud akce zase bude .-)

No a prase na začátku takhle končilo na konci .-)dvoutýdenní rozbor .-)

27. října 2015 v 13:22 | Sába

Podzim je v plném proudu a slavíme jako blázni, samé svátky, narozky .-) a já hned úvodem chci poděkovat mamče za supr moca konvičku. Kávička je z ní super .-)


Po olejové bábovce se jen zaprášilo .-)


Na procházce městem malá laskominka, kremrolka eňoňuňo .-)


Tady jeden jedlý dárek k narozkám, pivo koupené, paštika dělaná, recept najdete zde .-)
http://yummyummy.blog.cz/1509/vonava-jatrova-pastika-s-masem-z-veprovych-zeber


A tady už se slavilo trošku po bulharku i Helča se zastavila :D


Rychlovka - vepřové na paprice. Pochutnali jsme si .-)


Od mamči naše oblíbená slovenská pikantní klobása .-) Lepší jsem neměla .-)


A jako poslední tečka - ne moc vábné na oko - koláčky pro našeho kocourka Evžena .-)
Pro sluhy koček recept velmi jednoduchý, zamíchejte játra, ovesné vločky, vajíčko a nastrouhanou mrkev. Vše pečte na stopade cca půl hodinky .-)

nachcípané dva týdny plné inspirace .-)

12. října 2015 v 11:04 | Sába

Dlouho jsem nepsala žadný recept, no ani čárku, a proto sem teď nahážu hromadu fotek, nic moc jsem nevařila, dokonce přítel musel koupit i grilovaný kuře, jak nám nebylo moc dobře, no a ještě nám odešla lednice, takže je o zábavu postaráno .-).
Nahoře na fotce je jablečná přesnídávka, je to rychlovka, když vám někdo přinese hromadu jablíček a nevíte co s nima, tak tohle je supr volba .-). Jako malá jsem ho milovala a hlavně doma si do něj nemusíte dát žádný cukr, ani žádná zahušťovadla .-). Stačí podusit jablíčka se skořicí a hřebíčkem a rozmixovat do hladka .-)


No a když si potřebujete udělat singl oběd, tak to zachrání omeleta s cibulkou, špenátem a cizrnou. Povedlo se mi se spálit, takže noste zástěry :D


Co s tousťákem, když ho nestačíte sníst a nechcete ho vyhodit .-), nádivka s cibulkou, majoránkou a vařeným masem .-)


Na tuhle fotku klidně nekoukejte, je hrozná, ale chutnalo nám, vykoštěné kuřecí stehýnko na divoko s bramborem na petrželce .-)


A opravdu hodně rychlá véča nebo sváča, zelenina, co balkón dal .-), zamíchat s jedním mini cottagem, dochutit solí, pepřem a česnekm a dozdobit vajíčkem na tvrdo .-)


Albertu se vyhýbám velkým obloukem teď nebylo nazbyt a musela jsem tam vzít pár věcí a tenhle kelímek mě fakt dostal .-)
Cottage měl 150g, měla jsem si to všimnout, ale proč to rovnou nebalej do kilovky :D


Prasácký oběd, steak z mangalice byl famózní .-)


Když budete mít možnost, určitě ochutnejte .-)


No a klasika, krůtí řízečky s opečeným bramborem ve slupce .-)


Tyhle špagetky byly fakt supr, teda hlavně omáčka, jednoduché, bezmasé a supr. Rajská šťáva, cibulka, mrkev, česnek, olivy, kapary a cizrna :P


No a když vás všechno už s--e, tak vám na nervy pomůžou tyhle špaldové palačinky s malinovou marmeládou a čokoládou :P


Konec týdne jsme završili úkolem přítelovo syna vymyslet svůj recept .-). Vymyslel pikantní dredy: Tyčinky pocákané čokoládou s chilli papričkama, no asi bude dneska v jedné škole legrace . Škoda, že neuvidím ty děti .-)
Tak hezký další týden a budu se snažit vařit jak šílená .-)

po prodlouženém týdnu :D

30. září 2015 v 7:29 | Sába

Zase týden pryč a máme tu pár dobrot .-). Dostali jsme 5kg hrušek, tak jsem zavařovala a jsou sladké jak med .-)


O víkendu u nás byl přítelův syn a uvařit pro dítě, aby mu chutnalo, je asi největší ohodnocení. Karbanátky jsem dělala dvoje a samozřejmě je nejedl a palačinky zpucoval skoro všechny .-)


Tento týden jsem zkoušela taky boršč ze žluté řepy a je stejně dobrý, jak z červené .-)


No a když už jsem dělala ten hruškový kompot, tak pečené stehýnko s rýží k němu nemělo chybu .-)


No a na završení týdne smažák z mladé goudy, vyzkoušejte, vždy to nemus být eidam .-)


No a Evžen nám roste jako z vody, teda jako z granulí, jater, kuřete a lososa :D


týdenní směska .-)

23. září 2015 v 10:04 | Sába

Tenhle týden to byla žranice .-). Moje mamča měla narozeniny a v naší rodině se vždy žere, když se něco slaví :-/, budu na tom muset zapracovat, aby to jídlo pro nás nebylo tak důležité .-)
No a na vzpomínku mojí milované babičce ze Slovenska jsem udělala segedínský gulášek, langoše a tvarohový koláč, jak dělala babička. Popravdě se mi nic nepovedlo, jak babičce, možná ten segedín se tomu nejvíc blížil. Trochu tam chyběl ten bílý slovenský chleba s velkýma nakynutýma dírama .-).


Supr rýže od mamči .-)


a úžasné čajíčky


No a takhle vypadají chlebíčky, co jsem dělala po 5 pivech, takže si myslím, že to docela ujde .-)


No a po měsících zalejvání a snažení z balkónku jedna chilli paprička a rajče.
Mám zlaté ručičky :D.


Od přítele mamči bio hruštičky, sladší jsem nejedla :P
Všem děkujeme .-).

SLUNCE VE SKLE .-) 2015

22. září 2015 v 14:44 | Sába

V sobotu se nám zadařilo jít na úžasnou akci Slunce ve skle. Jednalo se o 8. ročník největšího festivalu minipivovarů v Evropě a můžu potvrdit, že byl určitě nejen největší, ale i supr.
Degustační pulitřík, řekla bych decánek, si skoro každý odnesl jako suvenýr. Dalo se z něho pak ochutnávat za cenu kolem deseti korun, ale jelikož jsme se nechtěli ztřískat, tak jsme ochutnali jen konkrétní a pořádně .-).


Akci pořídal minipivovar Purkmistr, kterým jsme také začli a jak jinak, než naším oblíbeným pšeničným pivem.
Přenosné špilboje byla docela vychytávka, než mi svitlo, že jsou na omývání sklenic, stačila jsem zcákat pár lidí .-)


No, naše první pivo, jak už jsem psala, bylo pšeničné od Purkmistra Písař ,bylo moc dobré, jen jsme čekali malinko svěžejší chuť.


I velbloud přišel na pivo .-)

Orientační tabule ne moc orientační .-)


Ťukalo se všude a vším .-)


Zadek stanů .-) Na fesťáku se dalo dát i něco na zub, zaujal mě chleba se škvarkovou pomazánkou, tahle klasika je k pivu super, halušky se zelím, kuřecí kousky, bramborák s uzeným a se zelím a podobně .-)Velbloud se stal modelem .-)Pivo se točilo i z auta .-)


Naše druhé pivo od Blahovaru, chtěli jsme IPA Blond, ale to bphužel došlo, tak nakonec jsme ochutnali nějakou jinou jejich IPU.


Jeden z mála stánků, co byl dobře označený .-) To by bylo supr příští rok vypilovat .-)


A tady už je od Blahovaru ta druhá IPA, nebylo špatné, na to, že tenhle typ piva nepijem.


Potěšily mě normální zachody jako odpůrce toitoiů a i fronty se daly a byla u nich i legrace .-)


Asi po hodině hledání pivovaru Matuška se nám ho podařilo najít, bohužel pšenice jim došla ale měli jsme Raptora.


Jedno malé na ochutnání .-)


a tak nám chutnalo, že jsme vystáli frontu ještě na jedno .-). Matuškovi tleskáme .-)
Na posilněnou jsme měli řízek, příjemné překvapení pro přítele od oběda .-).


Čim víc běžel čas, tím víc se lidí usmívalo a našlo společnou řeč .-)
Tři milí panové s bramborákama. Mimochpodem, dva jsou otec ze synem že neuhodnete, kteří .-) Povedlo se nám tam potkat i lidi co bydlí u nás za rohem v ulici, což jsem si říkala, jaká malá je to pravděpodobnost .-)


No a tady už máme pšenici od Zvíkovského pivovaru, která mi chutnalo o něco víc, než od Purkmistra, bohužel v tom velkém zápalu se mi nepovedlo vyfotit ještě pivo od Kocoura, od kterého jsme si přivezli i flaštičku domů.


Jinak cesta domů autobusem byla fajn, akurát nám už došlo pivo, moc se těšíme na příští rok a myslím, že pro milovníky piva to je opravdu zážitek a nejen pro ně, supr akce .-)
Takže příští rok 17.9.2016 možná na shledanou .-)

už je tu zase úterý .-)

15. září 2015 v 11:20 | Sába

Tak už se našel čas i prostředek, jelikož máme auto v háji, zajet na houby a světe div se, nenašli jsme ani prašivku :D
Ta fotka je z loňska, abych vám aspoň trochu udělala radost .-).


Když nebyly hřiby, obalili jsme aspoň žampióny a do mrazáku se navařila cizrna, ta se vždy hodí, kdo ji ještě nezkoušel, ať to rychle napraví, chutná jak kuře a hodí se skoro všude .-)
Mimochodem jsem si zase neodpustila ty nohy .-).


Už se nemůžu dočkat červených pomerančů, miluju je a tyhle jsem dostala loni od mého úžasného muže, když jsem měla zlomený kotník .-).


Tehle týden byla i zapečená tarhoňa s tofu, cizrnou, paprikou, cuketou a byla to mňamka .-)


No a jako milovnice pšeničného piva - jedna fotečka výborného malinového Hoegardena .-)


Jedna snídaně z lásky .-)
Láska prochází žaludkem tak na to nezapomínejte .-)
,

A takhle se teď u nás jí - Evženek by snědl všechno jako my :D

FESTIVAL POLÉVEK 2015

7. září 2015 v 14:30 | Sába

Tak na tuhle akci Festival polévek se těším každý rok, už jsme byli letos myslím potřetí a vždy to bylo fajn, většinou vždy s nějakým problémem - buď došly polévky nebo fronty se nedaly vystát. Myslím, že letos to bylo vychytané až na pomalejší partu Šach Mat .-). Jak jste si všimli, akce se odehrála v Plzni na náměstí Republiky.


Těsně před druhou to ještě bylo fajn, do deseti minut davy lidí .-). V tomhle se mi libil první ročník, kdy se moc lidi nedostavilo nebo spíš tak akurát.


Hned při příchodu byla možnost si dát quiche.


Náměstí se plnilo ...


... a fronty prodlužovaly .-).


Příští rok by bylo fajn víc lavic, nesedli jsme si ani jednou.


Na polévky je nejlepší přijít s partou aspoň 6 lidí, stoupnout si do 6 front, brát polévky po dvou a pak se scházet na jednom místě a ochutnávat je .-).


Jj, sedělo se, kde se dalo, na lehátka trochu kosa .-)


Někdo si dal možná i něco kyselejšího .-)


Všude, kam jste se koukli, samej kotel, takže zahřát se problém nebyl, pak jste ale museli doma tvrdit, že jste nebyli na táboráku .-)


Šach Mat Batátová - Batátová polévka s restovaným řapíkatým celerem zdobená libečkem mně nechutnala, ta batáta byla zabitá, ale někomu chutnala, takže to bylo nejspíš o chuti. Radši bych volila zázvorový krém .-)


Šach Mat Gulášová - Gulášová polévka s hovězím masem, bramborem a petrželkou nebyla špatná, ale byla z těch slabších, více vývaru by ji možná zachránilo.


Kluci ze Šach Mat vařili jak diví, ale nejpomalejší frontě to stejně nepomohlo. Škoda.


A tady jsme už u holek od SupaSupa .-) ....


... které to měly opravdu hezky vyladěné .-) ...


... a milé byly také .-). Jedna fotečka pro yummyummy .-).


Italský tomatový krém s parmezánem. Mně osobně chutnal, možná mohl být trošku víc krémovější. Mně v něm moc nadchla čerstvá rajčátka .-).


Marocká Harari - nemám zdání, jak má chutnat, ale tahle neměla chybu .-) Nejsem milovníkem těchto polévek, ale fakt byla moc dobrá.


Mrkvový koláček neurazil, dost lidem chutnal, na mě moc mrkve, více bylinek by mi nevadilo .-)


A tady už máme Boršč se třemi druhy masa, zakysaná smetanka, petrželka od Fresh bistro Kantina. Ten jsem bohužel nestihla vyfotit, našlo se dost lidí, kterým chutnal, na mě osobně hrozně moc řepový, ostatní chutě jsem necitila, samá řepa, řepa, řepa.


Kotle kam se podíváš .-)


El Cid loni vyhrál s rajskou, která na mě byla sladší a hlavně strašně studená, letos jsem myslela že s cibulačkou mají velkou šanci, protože byla opravdu moc dobrá. Opět vlažnější, ale chuťově neměla chybu.
Nejvíc vařící polévku měl kupodivu Šach Mat, aspoň nějaké plus .-)


Tady od El Cid -
Francouzská cibulačka s krutony a sýrem ochucená bílým vínem Chardonnay v celé své kráse .-)


Zase kotel, kam se podíváš .-)


Vonělo to všude .-)


No a tady máme Anděl café. Popravdě název polévky mě tak nezaujal, že jsem ji málem ani neochutnala, ale díky bohu a mojí mamče, která vystála frontu, bych tuhle polévku dala jako vítěznou. Smekám před člověkem, co jí uvařil, dochutil, naprosto úžasný zážitek .-).


A tady už jí máme -
Hovězí polévka míchaná ze zelených věcí - podávala se se smaženými sekaninou nadívanými koblížky, které polévku už jen doladily.
Vývar měl sílu, masíčko bylo jak dortíček a houby byly jako třešnička na dortu. Velké díky za ten zážitek .-)


Tady je smažený koblížek nadívaný sekaninou .-)


Bistro Satyr - Dršťková z hlívy ústřičné nebyla špatná, ale něco mi tam chybělo, možná trošku výraznější chuť .-)


A tady máme letošního vítěze, kterého jsme dokonce náhodou ochutnali jako první.
Zlomenej kozel
- Indická polévka z červené čočky s kokosovým mlékem a koriandrem. Asi mám holt jiný jazýček, ale myslím, že typove by sedla porovnat s holkama od SupaSupa marocká Harari a ta byla určitě pro mě lepší.


No a bonus nakonec, ať se nikdo na mě nezlobí, ale tohle byl propadák fesťáku, na který se mnoho z nás moc těšilo.
Los Quetzales - Sopa Azteca
Je pravda, že nemám zdání, jak tahle polévka má chutnat, ale vím, co mně chutná a tahle polévka mi přišla, jak když ji vařil pejsek s kočičkou. Od balkánského sýra po kousíčky masa, až po rozblemclé nachos to bylo špatné a pokud se polévka ještě zamíchala, tak se to vše ještě zhoršilo. Tak snad příští rok ochutnáme lepší.


Podtrženo sečteno, letos se vše vydařilo, moc se nám tam libilo a ešusky se lžícema jsme mohli i nechat doma. Ale vylízali jsme je do sucha. Takže se těšíme na příští rok .-)

týden rozlučka s létem .-)

7. září 2015 v 14:28 | Sába

Tak čekám, kdy už nám začne mrznout. Konec léta jsme zakončili na Hracholusské přehradě opejkáním buřtů u kamaráda a málem nám umrzla sedinka .D, a to ještě před dvěma týdny se každý modlil ke všem bohům, ať už neni vedro .-)
Njn tak zase za rok. Tento týden jsem vařila zase celozrnné špagety jak minulý týden, ale přidala jsem do omáčky kousek pršutku a hned to bylo o něčem jiném .-)


První degustační buřtíci .-) Byla to dobrota .-)


Opečený chleba k ohni patří .-) Kyšický byl výborný .-)


Tenhle buřt byl krájený kamarádem a měl specíalní název chobotnička .-)


A něco už pro inspiraci a zdravějšího - barevná snídaně .-) Ovesná kaše s banánem, špendlíkama, hroznovým vínem a arašídovým máslem .-)


Po delší době jsem pekla mramorovou bábovku, byl to dárek, co se vezl na Hracholusky ke snídani a byla supr, i perník, co upekla kamarádova maminka .-)


No a jelikož byla žravá, tak se mlsalo u filmu - česnekový dip z jogurtu, zeleninka, tyčinky, kvašená zelenina a olivky.
A hned je svět krásnější .-)


A konec týdne a začátek zimy se ukončil stylově u ohně na polévkovém festivalu, o kterém se dočtete v druhém článku .-)

tak zase po týdnu .-)

31. srpna 2015 v 10:21 | Sába

Tak zase o jeden týden víc a já už skoro nevím, co vařit, opustila mě múza .-)
Olivky jsem nejedla 30 let, pak mě je naučil jíst přítel, s černýma se ještě furt peru, ale po zelených se jdu utlouct .-)


Nerostou, nerostou, loni touhle dobou jsem měla hub, že jsem nevěděla, co s nima, teď už dělám i bramboračku s žampiónama, to je krize, snad porostou, už se nemůžu dočkat .-)


Rychlá véča - vajíčková pomazánka s tvarohem a cornichon okurčičkama .-)


No a nějaké počtení .-). Jinak za kuchařku děkuji, mám z ní velkou radost, vrátila jsem se do dětství .-).


No, když už jsou ty švestičky a špenlíky - s trochou cukru a skořice - výborný sirup .-)


Mé oblíbené bramboráčky s kysaným zelím :P


Děkuji přítelově mamincce za nepečený dortík, byl výborný .-)


a také za přepuštěné máslo, úžasný dárek .-)


A velký dík za zeleninu ze zahrádky od Petra, už se nemůžu dočkat toho salátu :D
A aby se konec týdne zakončil s noblesou, tak jsme včera měli jehněčí hody a to fakt stálo za to. Jehně nadívaně rýží, játrama, srdíčkama s jogurtovo-koprovým dipem .-)
Hezký týden všem .-)

zase po týdnu .-)

24. srpna 2015 v 11:30 | Sába

Krásné pondělí všem, zase ten týden utekl, samozřejmě víkend nejvíc. Tady jsem vám vyfotila pomazánky z Lidlu, bacha MOCNÁVYKOVÉ .-)
Jedna je lepší než druhá, jako škvarková nemá chybu, tak vyzkoušejte a uvidíte.-)


Povedlo se nám nasbírat švestky, sice malé, ale výborné chuťově, napadlo mě udělat sirup, tak jsem přihodila ještě pár špendlíků a děj se vůle boží .-)


A tady špendlíky z Kukeri, to si jdete na pivko v sobotu večer a domů přídete s taškou špendlíků :D
Mimochodem jednou jsem zkoušela Špendlíkové chutney (čatní), recept najdete zde:


Tento týden se mi povedlo dát kvasit květáček, tak už se nemůžu dočkat, až bude, to je dobrůtka, snad se nepo.. dělá jak ta cuketa .-)
Modlete se za něj .-)


Důkaz místo.... že se u nás Evženek má opravdu dobře :D


No a jak jinak začít nový týden, než se si uděláte kávu, namočíte si čočku a celý pytlík se vám roztrhne :D
Hezký týden všem, my jdem sbírat čočku s Evženem .-)tento Opožděný týden mi dal :D

20. srpna 2015 v 17:08 | Sába


No těžká nestíhačka, kocour mi dává zabrat .-), vařím každý den, ale buď něco rychlého nebo co už na blogu je, no jako minule jsem dala kvasit cukety a fakt se mi nepovedly. Myslím, že za to mohl kopr, njn to už je jedno, stane se. Dneska jsem dala kvasit květák a ten se povést MUSÍ, protože minule byl hrozně dobrej .P
No a k tý fotce s jablíčkama, tak to jsou žitavky a jsou od kamaráda z Hracholuské přehrady a byly úžasné .-)
Chtěla jsem z pár udělat jablkový sorbet, no ale snědly se .-) Takže díky Pepo za jablíčka .-)


Vypadalo to hezky, škoda .-)


Původně, když se jelo na výlet, jsem chtěla dělat řízečky, njn taková ta typická česká rodinka .-)
ŘÍZEK, CHLEBA, KYSELÁ OKURKA :D
No ale z řízku byla sekačka a ze sekačky nakonec tousty, protože sekaná se lehce sypala, tak byla k večeři. Chuťově byla supr, jedna s olivkama, druhá s petrželkou, no ale nebylo to podle mých přestav .-)


Ale teplá i studená chutnala .-)


No a tady už studené sendviče s grilovaným krůtím :P http://yummyummy.blog.cz/1508/kruti-prso-marinovane-grilovane
Opečené brambory s česnekovým dipem k němu byly fajn .-)


No a rajčatovo-paprikový salát s cibulkou nemá chybu .-)


A když k němu ještě uděláte brambory na hladkolisté petrželce a s pečeným kuřecím stehýnkem, tak si pošmáknete .-)


No a Evženek taky mlsal, vypěstovala jsem mu travičku, no ale na kytky chodí furt :-/
Tak to bylo pestré, budu se snažit toho sem házet víc, snad to dám, hezký týden a těším se na zpětnou vazbu .-)

co týden žravý dal .-)

10. srpna 2015 v 9:08 | Sába

Jak je vedro a dovča, tak se mi moc nechce vařit a buď se dělá salát, nebo nějaká rychlovka. Tuhle omeletku jsme měli s přitelem na půl a byla výborná .-)
No a kebab na Klatovské nemá chybu, o tom žádná .-)


Falafel neurazil, ale taky nenadchnul, na mě slanější a ne moc sytý .-)


Pokud se budete chtít osvěžit, tak do něj jděte, doma ho máte hotový jedna dvě .-) Tady odkaz, kde se dočtete víc .-)


Úžasná josta .-) Jostové pyré do mrazáku, v zimě jak když ho najdem, do jogurtu supr záležitost, díky Evčo .-)


Tadáá a s timhle jsem se zprasila na konci týdne, úžasný famózní dortík. Že na sladké moc nejsem, slupla jsem ho hned .-)
A narozeniny se vydařily, salsa na přání chutnala a malé pohoštění dodám pozdějc .-)


Narozeninkový týden .-)

6. srpna 2015 v 15:20 | Sába

I na vaše - růžový likér .-) .Všem děkuju za krásné narozky ,dárky a především svému muži za to, jaký je .-)
Nebýt tebe, nejsem sebou jakou jsem .-)


Koupení marmelády z růží jsem furt oddalovala, až mi ji koupil drahý .-) Mamče díky za otvírací srdíčko s korunkama .-)
Halva pozor, moc žravá .-)


No konečně někdo místo vín a podobně dostal supr nápad a jako pivař jsem ocenila dárek Stefan' s Indian Ale.
Moc se u nás neochladí, díky Petře .-)


No a tuhle dobrůtku jsem sice rozsypala, ale sezobala jsem jí skoro hned a krásná orchidej. Díky Šárko a Pepo .-)


Pepa podpořil mé kulinářské umění :D :D :D
Teď bude ve všem garam masala a podobně .-) Děkuju.


A takhle se nejen pilo, ale i jedlo v Kukeri .-) Ta Ljutenica nemá chybu a jelikož si pán majitelokuchař minule nehezky popálil ruku, tak na něj všichni, kdo to čtete, hodně myslete, ať se to hned zahojí a může dál lidem rozdávat radost ze své bulharské kuchyně .-)


Noo a nakonec jednu fotku Evžena, kotě je fakt hustší než dítě, takže to rozdejchávám, snažím se vařit, fotit, ale je toho hodně a nestíhám to házet na web.
Takže na mě nezanevřete, budu se snažit dávat receptíky rychleji. Hezké léto a užívejte sluníčka, za chvilku budeme zase mrznout .-)Narozeninový týden .-)

27. července 2015 v 12:17 | Sába

První fotka na foodblog nepatří, ale pořídili jsme si kocourka a já se vám musím pochlubit, jmenuje se Tygřík Evžen a odteď tu sem tam o něm budu psát a nebo sem možná hodím i nějaký ten vytuněný recept na kočičí žrádlo .-)
No a jelikož tento týden byl nabitej a dneska mám narozky, tak tu je trošku víc fotek, ale některé tu ještě nejsou, protože jsem si nestihla koupit nejchytřejší foun na světe a foták jsem při večeři u Bulharů v restauraci Kukeri, o které jsme se zde už zmiňovala neměla (zapomněla doma). A jelikož babička byla Maďarka, maminka ze Slovenska a tatínek Moravák, no zkrátka jsme evropskej mišung, tak ty bulharské zeleninkové dobroty mi šmakujou .) . Takže příště, ale byla to mňamka. Nejvíc mi chutnala sněžanka, nějaká jejich tajná směs koření v klobásce a prlenka .-)


Bezalkoholová rychlovka na osvěžení - rozmixovaný vnitřek rajčat s tabascem, pepřem a špetkou soli a do megasklenice plné ledu vymačkaný jeden grep, oboje bez alkoholu, protože, jak už víte, my chlemstáme jen pivo :p a fresh juice :D


No a když už se snažím nejíst prasárničky, tak jednou za týden ty špekáčky snad rozdejchám.-)


No a aby nebyly zas tak nezdravé, kavšená zelenina a nakládaná paprika to trochu okecá .-)


Takhle zdravě to vypadá nakonec .-)


No a taky na vás jdu s prosbou - jak se říká darovanému koni na... no znáte to, tak jsme dostali krásné třešně, ale bohužel plné červíků, Na netu jsem našla, že se dají dostat ven octovou vodou, nebo slanou, máte to někdo odzkoušené ?


A zase darované famózní broskve od Alči. Teda mít zahradu, tak tohle pěstuju .-)


No a nakonec, když už mám ty narozky, tak odhalím jeden dárek, co jsem zrovna před chvilkou vybalila.
Toužila jsme po ní léta, furt jsem si říkala, že zas tak moc není třeba, ale nakonec jsem si k narozeninám udělala radost tímto .-)

A také chci poděkovat touto cestou svojí mamče, která to bude určitě číst a na tuhle grilovací hustokrutou pánev, co jde dát i do trouby, mi přidala půlku. Takže díky, Mářo .-)
A ještě jedna slintací, hezký týden všem .-)

Týden fuč .-)

20. července 2015 v 12:49 | Sába

Jahodový nanuk z jahod ze samosběru s kapkou růžové vody a lžičkou agave sirupu nám moooc chutnal .-)


Nedělní rychlooběd ze sáčku - v tom vedru se mi nechtělo vařit, tak jsem naházela uzené, brambory, cuketu, papriky, česnek, cibuli, sůl, drcený kmín, červenou papriku a lžíci olivového oleje do sáčku, protřepala nemíchala .-) a dala péct na stopade cca 40 min
Se salátem to byla dobrota .-)


KDYŽ HO MILUJEŠ, NENÍ CO ŘEŠIT .-)


Zase si ujíždíme na šopáčku .-)


A tahle prasárnička na nás čekala, když jsme přišli z pivka .-)
Cibule, fazule, lžíce rajského protlaku, jedno rajče, dcl vody, sůl, uzená paprika, klobásky, papriky, vše se zapeče pod alobalem a tadá .-)


A vše se to zapije touhle dobrotou :D

Dobroty během týdne .-)

14. července 2015 v 11:55 | Sába

Zase nám utekl další letní týden a proto sem hážu pár fotek dobrot .-)
Michaný salát s umo octem nikdy neurazí .-)


Fermentová ovesná kaše s banánem, rybízem, chia semínkama a skořicí je velká mňamka,
já si ty nohy neodpustím :D


Tak na tohle vám hodím během týdne recept, dělala jsem kvašenou zeleninku .-)
Doma to smrdí jak herodes, ale je to zdravé a dobré .-)


Vytuněná marináda na krkovičku, libeček, perželka, hrubozrnná hořčice, olej a pepř, auu .-)


Pečené brambory se šlupkou dochucené drceným pepřem a uzenou paprikou, nesněz to :D


Tadáá zakončení týdne steačíčkem :P

trochu té KOMOUŠÁCKÉ nostalgie .-)

10. července 2015 v 9:04 | Sába

Ruku na srdce, kdo si sem tam nezavzpomíná .-)
A když tu máme ten pátek .-)

Pedro bylo na chuť supr, ale vyžvejkaný bylo hned :DNjn, vitacit, to byla sváča, celé prsty olepené .-)


Tuhle teda už nepamatuju .-)


Bylo na výběr .-)


Staré krásné váhy .-)Mně utkvělo v hlavě nedělní kino pro děti za 5kčs, na rohu mlíkárna s mlíkárnicí, co furt jen drbala, ale vonělo to tam, a miňonky byly jedna báseň.
A nikdy nezapomenu na ty vůně v pekárnách, v masnách a nebo v potravinách, když se mlela káva .-)
Letí to .-), a na co nejradši vzpomínáte vy?

Tropický prodloužený týden .-)

7. července 2015 v 8:55 | Sába

Nejen pitný režim je důležitý .-) a jak někdo říká, že nemůže ve vedru nic jíst, tak ten případ opravdu nejsem .-)
V týdnu jsme si smlsli na těhle dobrotách: rajská polévka s mozzarellkou a bazalkou .-)


Dělejte jídlem radost všem, co máte rádi .-)


Česnečka z vývárku z kolene s kroupama majoránkou a bramborem. Ne moc letní jídlo, ale velká dobrota .-)


Zbytek pista zapečený na bagetě s ementálkem .-)


No a když se vaří koleno, to bych byla blázen, neudělat sulc .-) Za tohle vás skoro každý muž bude milovat .-) Jedna fotka s nohama :D


No a ať to trochu odlehčíme, hromada rybízu od přeštickejch z trhu .-)

V Praze je blaze .D

30. června 2015 v 6:53 | Sába

Konec týdne se nám povedl ukončit opravdu výborně, jeli jsme k mamče do Prahy, kde jsme se napucli řízkama a naším oblíbeným hoegaardenem .-)


Pak jsme se viděli s přáteli z Irska po pár letech a jejich úžasnou 11měsíční holčičkou .-).
Skončilo se na Prague Fashion Market na náplavce .-). Holky tam měly chlebíčky s humusem a cibulovou pomazánku - prej kokosový olej a cibule .-), vyzkouším .-)


K pití se taky něco našlo .-)


Konečně léto a můj milovaný meloun Cantaloupe, jako ze Slovenska není, ale nebyl špatný .-)


No a abych nebyla za dokonalou, jak vše užasně navařím a nic nepo..ru .-)... Tak mě tentokrát osvitilo blbě, chtěla jsem udělat koláč z banánu a arganového oleje a byla z toho spíš taková tlustší palačinka .-)


A pondělí jsem začla úžasně, jako vždy uklízením a a vařením, ale kolem oběda mi přišla kamarádka udělat radost, přinesla třešně a kytičku .-)
Díky úžasným lidem, že jsou úžasný a užívejte sluníčka .-)

Souhrn týdne .-)

23. června 2015 v 7:43 | saba

Tenhle týden se furt mlsaly jahody, višně, a protože se nám nechtělo vařit, tak i tohle grilované kuřátko, po kterém se hodně rychle zaprášilo :P


V sobotu se šlo zase na jahody, konečně s mamčou, tentokrát to bylo 5 kg .-)


No a jelikož jsem se chtěla pochlubit marmeládou, tak se spráskaly rovnou dvě ke špaldovým palačinkám .-), mňam :D


Konečně jsme zašli kousek od nás do Kukeri - bulharské krčmy .-) http://www.kukeri.cz/ Zatím jsme tam nejedli, ale voní to tam krásně a růžový likér, nebo pivo maj výborné .-)

Sousedská vydařená večeře .-)

2. června 2015 v 9:55 | Sába

Jelikož u nás v domě se lidi moc nestýkaj a dvůr je menší, tak se šlo ob dvorek vedle a udělali jsme dobře. Tolik fajn lidí poznat za jeden večer je dneska opravdu výjimečné .-)
Jako program od města byl Tanec v Plzni .-)


My měli vlastní skupinu ve třech lidech Levá nožka :D


Město nás obdarovalo i buřtíkama, tak se krájelo, grilovalo a jedlo .-)


Od vedle z dvorku přiběhl i dudák .-)


Vrti prti Zumba - supr to slečna rozjela .-) Mimochodem slečna měla famózní játrovou paštiku z kuřecích jater, na to, že játra nejím, bych snědla celé plato. Musim si říct o recept .-)


Romantické grilování pod třešní .-)


Mńam mňam mňam :D


A tady už něco, co se nám hodí do blogu - jednohubky s okurkovo-mátovou pomazánkou ozdobené physalisem .-)


Bagetka s čočkovou pomazánkou zdobená hladkolistou petrželkou, cornichon okurčičkou a nakládanou cibulkou .-)


Slaný závin se opravdu povedl, jediná drobnost, že jsem do něj dala půlku hustý chilli papričky a ani trochu nepálil .-) Jinak náplň byla: udušené tři menší cuketky na pár jarních cibulkách, čtyřech paprikách, třech větších rajčatech, dochucené solí, pepřem, červenou paprikou. Vše jsem hodně zdusila, aby směs nebyla moc mokrá. Pak jsem závin naplnila, stočila, posypala čerňuchou a pekla na stopade cca 45 min .-)


Sušenky chutnaly .-)


A tady nás všechny máte .-) Díky za super večer a za to, že někde je svět ještě v pořádku .-)

Co týden dal .-)

11. května 2015 v 8:02 | Sába

Tenhle týden byl pestrý .-) a nový začíná taky už moc pěkně, je pondělí ráno a já zrovna snídám tři chlebíčky s kachníma vajíčkama, s parenicou, namazané žervém a zdobenýma ředkvičkou a petrželkou .-)


Konečně jsem ochutnala Australský masový páj s klokaním masem :P, mňam, při návštěvě Plzně nesmíte vynechat .-)
Chutná jako výborný český guláš v koláči .-) http://www.skippie.cz/


Jedna z mnoha radostí od mé lásky. Miluju šeřík, ufetovala bych se ho .-) Škoda, že ho nemůžu čuchat celý rok .-)


U hokeje se mlsalo celkem zdravě: česnekový dip z jogurtu, zeleninka a grahamové tyčinky .-)Na blešáku se toho zase nakoupilo, to by stačilo na jeden članek, máme ze všech věciček velkou radost a těšíme se na příště .-)


A děkujeme těm, co prodávají zeleninu a bylinky nejen na farmářských trzích. Díky nim máme libeček, petrželku a svazeček kopru. Dneska mám co vymýšlet za dobroty .-)Včera u nás byl Ježíšek .-)

22. dubna 2015 v 12:18 | Sába
Né, byla to mamča a přivezla samé dobroty .-)
Nakonec pár úlovků bylo i při procházce Plzní ze zdravé výživy v Bezručově ulici.


Trocha inspirace neuškodí .-)


Kakaový nápoj neni nic zdravého, ale při zachmuřelém počasí zahřeje .-)Hrašku mám poprvé, tak jsem na ni zvědavá .-)


Chez Amis ve Spálené ulici v Praze najdete hromadu dobrot od užasného falafelu až po datle, čaje, , cizrnu, cous cous, Tahini, koření.... http://www.chezamis.cz/


A můžu vařit o sto 6 .-)

Neni trh jako TRH .-)

18. dubna 2015 v 7:14 | Sába

Dnes se jim říká různě od Farmářského, až po Vánoční. Najdeme na ních od zeleniny od sedláka až po šílené podvlíkačky z Číny vše. Hromady lidí se tam chodí procházet jako na módní přehlídku košíků, a aby nakoupili hromady bio, farmářskách, babiččiných a ze zahrádky, nejen potravin. A nikdo už nevzpomene na dobrý starý trh, na kterém byla vždy sezónní zelenina, kytky, sem tam nějaké zvíře .-) Všude to vonělo a nejen babičky probíraly, co se dalo .-)

Jako malá ráda vzpomínám na trhy na Slovensku v Nových Zámkách, nebo na né až tak staré trhy v Praze na Karlově náměstí, na Pankráci, nebo na Arbesáku. Neřikalo se jim Farmářské a byly skoro každý den.
To byl asi ještě svět v pořádku.70. léta Plzeň70. léta Plzeň


70. léta Plzeň


Farmářský trhy Plzeň 2013


Farmářský trhy Plzeň 2013


Farmářský trhy Plzeň 2013


Farmářský trhy Plzeň 2013


Trh Nové Zámky 2014


Trh Nové Zámky 2014


Trh Nové Zámky 2014


Trh Nové Zámky 2014


Trh Nové Zámky 2014


Trh Nové Zámky 2014


Trh Nové Zámky 2014Vychytávky u nás doma .-)

16. dubna 2015 v 11:56 | Sába

Pecku od avokáda nevyhazujte .-) Stačí zapíchat párátka, aby špičatějš část byla furt pod vodou a čekat než .-)


pustí kořínek. Zasadíme do hlíny a radujem se z kytky .-)Když budete mít přebytek libečku, nebo ho dostanete. Nechte ho uschnout a


pak už ho jen stačí nadrtit a celou zimu máte čím dochucovat polévku .-)


Piniová šiška. Když budete mít možnost, kupte si jí, na sluníčku se otevře a budete mít piniové oříšky .-)


A nakonec náš loňský balkón .-) Také máte už něco zasazené? Já už zasadila pažitku, libeček, sazenice rajčat a kytičky .-) Tak nám snad budou dělat radost .-)

Zásady v kuchyni .-)

10. dubna 2015 v 7:47 | SábaNeválíme se po stole .-)


Neolizujeme si prsty .-)


Nehrajeme si s jídlem .-)


Nejíme rukama .-)


Při práci v kuchyni si zvolíme vždy odpovídající oděv .-)


V kuchyni dodržujeme hygienu .-)


NJN Žižkov .-)

25. března 2015 v 12:43 | Sába

POZORNĚ ČTĚTE VÝLOHU Usmívající se


Černý kmín, černucha setá, nigella

18. března 2015 v 5:19
Přírůstek do kuchyně .-)
Černý kmín, černucha setá, nigella .-) http://www.prostezdravi.cz/cernucha-seta-neboli-cerny-kmin/


MUNGO

17. března 2015 v 8:53
Naše první naklíčené Mungo .-)
Jak na to najdete tady: http://i.jablonsky.sweb.cz/zampiony/klicky.htm


 
 

Reklama